Ranní ptáčata

Pravidla a novinky

Vážení návštěvníci, naše místnost nemá žádná zvláštní pravidla, kterými by se odlišovala od obecných pravidel chatování, která platí i na lide.cz

Nicméně jedno důležité pravidlo bychom chtěli rádi zdůraznit:

je to pravidlo elementární lidské slušnosti. Pro ty, kdo to snad neznají, snad jen lehce napovíme:

  • slušně pozdravit při vstupu a odchodu z jakékoli místnosti (nejen té virtuální) nás každého snad učily už naše maminky ...... a myslíme si, že tato zásada by měla platit i tady mezi námi. A nezdravíme samozřejmě jen svého známého, ale všechny přítomné v místnosti.
  • ctít názor druhého je snad také běžné. Nemusíme souhlasit s tím, co kdo říká a co si myslí, každý má nárok na svůj pohled, ale neznamená to, že budeme kohokoli za jeho názor zesměšňovat, ponižovat či urážet.
  • každý má právo na své soukromí, a to i tady na netu. Nikdo není povinen tu na sebe říkat to, co říci nechce, každý má právo dělat při chatování i jiné činnosti a není povinen ihned odpovídat na dotěrné otázky jiných. Ctěme tuto zásadu i tady.
  • zákaz jakýchkoli urážek, hrubých slov, vulgarit snad platí všude a i tady. Za ně ihned bez pardonu následuje okamžitý kick - vykopnutí z místnosti
  • zákaz tapetování a reklamy - nikdo tu nebude obtěžovat ostatní nesmyslným kopírováním řad smajlů nebo řady odkazů na komerční nebo své osobní stránky. Žijeme už tak v dosti komerčním světě, uchraňme si tento malý ostrůvek jako místo klidu a pohody.
  • šeptání v naší místnosti nezakazujeme, samozřejmě, že i naopak v případě nějakých osobních záležitostí ho považujeme za vhodnější, než zatěžovat všechny ostatní přítomné v místnosti. Ale prosíme vás, naše místnost je pro pobavení a příjemné popovídání, proto upřednostníme, když bude živá debata na skle. Ty, kteří ani nepozdraví, celou dobu šeptají a pak zmizí ..... ty tady tolerovat nebudeme.
 Pták

© 2010 • Iceboss